Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- Niedziela Palmowa - rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zachęcam do wzięcia udziału w poszczególnych dniach W.T. Dzisiaj po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę.
- Wielka Środa - dzień spowiedzi sakramentalnej dla dzieci z klas III SP, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. Początek nabożeństwa o godz. 16.00. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla całej wspólnoty parafialnej.
- WielkiCzwartek - pamiątka ustanowienia sakramentu Komunii i Kapłaństwa. W tym dniu dzieci przystąpią do I Komunii św., a dla nas wszystkich, którzy już przystąpili do stołu Pańskiego, jest okazją do odnowienia naszej rocznicy życia tym sakramentem. Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla całej wspólnoty parafialnej o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie przy Jezusie w kaplicy adoracji do godz. 21.00.
- Wielki Piątek- pamiątka śmierci krzyżowej Jezusa. Katolików w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 8.00 czuwanie przy Jezusie w kaplicy adoracji. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to godzina w której J.Ch. skonał na krzyżu. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii czuwanie do godz. 21.00 przy Jezusie złożonym w grobie.
- Wielka Sobota - do południa obrzęd święcenia pokarmów. Plan... . W Dygowie poświęcenie o godz. 9.00 i 12.00. Taca zbierana w trakcie święconki jest przeznaczona na spłacenie kwoty za wykonywany tryptyk. W tym dniu składamy puszki z jałmużną postną. Od godz. 8.00 czuwanie przy Bożym Grobie. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18.00. Zabieramy na tę uroczystość świece, aby móc odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Rezurekcja o godz. 6.00. Proszę Parafian o przygotowanie sztandarów, baldachimu, feretronów oraz asysty do prowadzenia kapłana z N.S. Rezurekcja będzie podobnie jak "Pasterka" bezpośrednio transmitowana przez łącza internetowe. Suma parafialna  z udziałem dzieci komunijnych o godz. 12.30.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas kwestuje na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po  sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania i z rodzicami. W Wielką Środę. spotkanie dla kręgu biblijnego. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. Na bocznym ołtarzu została wyłożona skarbona do której można składać ofiary na zakup kwiatów do dekoracji "Grobu Pańskiego".
9. Zwracam się z prośbą do mieszkańców naszej Parafii na których terenie są krzyże przydrożne o zadbanie o ich wygląd i przygotowanie obejścia do obchodów paschalnych.
10. W  tym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko w Wielką Środę,  w godzinach od 14.00 - 15.30.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj