Ogłoszenia duszpasterskie 22.04.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- IVNiedziela Wielkanocy - Niedziela Dobrego Pasterz  - rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele,
- poniedziałek- uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej diecezji,
- wtorek wsp. św. Jerzego,
- środa - święto św. Marka Ewangelisty,
- czwartek- modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30. ,
- Niedziela -  Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
Odpust w naszej Parafii będzie 13 maja. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z kandydatami do bierzmowania również z osobami dorosłymi, które wcześniej zgłosiły się aby przyjąć ten sakrament. W środę zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego po Mszy św. wieczornej. W czwartek próba chóru o godz. 18.00 oraz spotkanie Rady Duszpasterskiej o godz. 18.30. Schola spotyka się w piątek o godz. 16.00.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Caritas Diecezji Koszalińsko-Kolobrzeskiej zachęca do przekazania 1% z rozliczenia PIT na rzecz Caritas "Pomagam Bliźniemu" Informacje są wyłożone na stolikach przy wyjściu z kościoła.
8. Już dzisiaj zapraszam na spotkanie muzyczno - wokalne, pt.: " Z radością o Bogu" z chórem "Harmonia" z Wielenia pod opieką ks. Grzegorza Grabowskiego, 28 kwietnia. O godz. 17.00 w naszym kościele chór ten wykona pieśni wielkanocne, a następnie wspólna Msza św. o godz. 18.00 Serdecznie zapraszam. Informacje na stronie internetowej i w gablocie
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10 . Zapowiedzi przedślubne: Jakub Socha, kawaler, zam., w Piotrkowie Trybunalskim i Karolina Masierak, panna, zam., w Stojkowie. Zap. I.
12. Do wieczności w minionym tygodniu odeszły: śp. Teresa Wąsowska, l.83 z Czernina i Joanna Sreberska, l. 48. z Dygowa , której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. RiP.

Drukuj