Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- V Niedziela Wielkanocy - Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
- wtorek - rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym  będą sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty, które składać będzie można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które będą wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach. W tym dniu wsp. św. Józefa Rzemieślnika.
- środa - wsp. św. Atanazego, bpa i D.K. ,
czwartek- uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. O godz. 8.00 w Dygowie. Czernin: godz. 9.30. Świelubie: godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej na Pl. Wolności, wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod pomnikiem pierwszych osadników. Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów barwami narodowymi. Serdeczne zapraszam.
- piątek- wsp. św. Floriana. Jest to I Piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 17.00. Wizyta duszpasterska chorych odbędzie się w sobotę.
- sobota- I Sobota poświecona Niepokalanemu  Sercu. NMP.
Odpust w naszej Parafii będzie 13 maja. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.Dziękuję Paniom za spontaniczne włączenie się w przygotowania, aby ugościć chór z Wielenia i za przygotowane ciasto.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w  środę nie będzie spotkani Kręgu Biblijnego. W sobotę spotkanie dla dorosłych, którzy pragną przyjąć s. bierzmowanie w salce o godz. 19.00. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą ŻR.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
8 . Zapowiedzi przedślubne: Jakub Socha, kawaler, zam., w Piotrkowie Trybunalskim i Karolina Masierak, panna, zam., w Stojkowie. Zap. II.