Ogłoszenia duszpasterskie 06.05.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę prze sumą. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, są  kwiaty, które składać  można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które są wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.
- wtorek  - uroczystość św. Stanisława, bpa, m., głównego Patrona Polski.
- czwartek- modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.30. Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Św.  w intencji trwającego II Synodu Diecezjalnego.
- piątek- rozpoczęcie nowenny przed zesłaniem Ducha Świętego.
- Niedziela - Odpust naszej Parafii z racji obchodów uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela miesiąca.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą ŻR, we wtorek po mszy wieczornej spotkanie dla wspólnoty PZC.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie. Koszt ok. 10 zł.
8. W sobotę 12 maja Biuro Parafialne będzie czynne wyjątkowo od godz. 12.00 do 13.30.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Kazimierza Olszak, l. 87 z Dygowa. Pogrzeb we wtorek w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. RiP.