Ogłoszenia duszpasterskie 13.05.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
 - dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji obchodzimy odpust w naszej Parafii. Serdecznie witam ks. Tomasza Kędzierskiego, kaznodzieję naszego odpustu. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. bp Edward Dajczak i dokona poświęcenia tryptyku ołtarza głównego.
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę prze sumą. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, są  kwiaty, które składać  można do przygotowanych wazonów. Dla dzieci przygotowane zostały specjalne laurki na "Dzień Matki" wraz z obrazkami, które są wręczane po nabożeństwie. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.  Do soboty trwa nowenna przed zesłaniem Ducha Świętego.
- poniedziałek - święto św. Macieja Apostoła,
- środa -  święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Patrona Polski. Odpust parafialny w parafii Gościno.
- czwartek- modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.30.
-  sobota- w katedrze w Koszalinie zostaną udzielone święcenie kapłańskie. Mającego przyjąć sakrament kapłaństwa, ks. diakona polecam modlitwom w naszej parafii.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie. Koszt ok. 10 zł.
8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 31 maja. Procesja będzie w Czerninie i Dygowie. Plan podam w przyszłą niedzielę.
9. Z uwagi na odpust w parafii Gościno w najbliższą środę , Msza św. w Dygowie zostanie odprawiona o godz. 17.00, a po  niej nabożeństwo majowe.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj