Ogłoszenia duszpasterskie 20.05.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
 - dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego.Tą niedzielą kończymy w liturgii okres wielkanocny. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w kalendarzu liturgicznym.
- trwają nabożeństwa majowe ku czci NMP. W dni powszednie w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę przed sumą. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo o godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.  
- poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła.
- środa -  
- czwartek-  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwa w intencji powołań  o godz. 17.00.
-  sobota- wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera.
- niedziela - uroczystość Trójcy Świętej.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. W dniu 23 maja dzieci komunijne oraz te , które uczestniczą w nabożeństwach majowych udają sie w pielgrzymce dziękczynnej na Górę Chełmską do Koszalina. Wyjazd o godz. 8.30 , a powrót około godz. 13.00. Zapraszam także dorosłych do wzięcia w niej udziału. Zgłoszenia u p. Joli Siemiątkowskiej- Kaczor oraz u mnie.
8. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku 31 maja. Procesja będzie w Czerninie i Dygowie. Proszę, aby I ołtarz w Dygowie powstał przy udziale mieszkańców Stojkowa i Kol. Stojkowo, ołtarz II przygotują parafianie z Gąskowa i Kol. Gąskowo. Ołtarz III mieszkańcy z Bard, Miechęcina, Pyszki. Ołtarz IV parafianie z Dygowa: z ulicy Łukowej. Procesja w Czerninie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.30. Ołtarza wznoszone są tutaj według ustalonej tradycji. W Świelubiu Msza św. jest odprawiona o godz. 11.30.
9. Bierzmowanie w naszej parafii zostanie udzielone młodzieży: 05.06. o godz. 17.00 przez ks. bp Krzysztofa Zadarkę. Zapraszam Parafian do modlitwy w ich intencji i udziału w uroczystości.
10. W tym roku po zakończeniu procesji w Dygowie, R.D. i PZC zaprasza na piknik z szeregiem atrakcji. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej i w ogłoszeniach.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
12. Zapowiedzi: Błażej Ponieński, zam. w Ołużnej i Patrycja Szynkowska, zam. w Świelubiu oraz Marcin Banasiak, zam. na Lisiej Górze i Klaudia Bieńko, zam. na Lisiej Górze. Zap. I.
13. W środę przypada II rocznica śmierci ks. proboszcza śp. Stanisława Wojnara, który był duszpasterzem naszej parafii w latach 1985 - 1988. RiP.

Drukuj