Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
 - dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej.Tą niedzielą kończymy czas komunii wielkanocnej.
-  nabożeństwa majowe ku czci NMP, w tym tygodniu zakończymy w czwartek. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w dzień powszedni w kościele parafialnym będą sprawowane w trakcie Mszy św. zaraz po komunii św.
- wtorek -  wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej.
- czwartek- Uroczystość Bożego Ciała. Procesja zostanie poprowadzona w Czerninie i Dygowie. Proszę, aby I ołtarz w Dygowie powstał przy udziale mieszkańców Stojkowa i Kol. Stojkowo, ołtarz II przygotują parafianie z Gąskowa i Kol. Gąskowo. Ołtarz III mieszkańcy z Bard, Miechęcina, Pyszki. Ołtarz IV parafianie z Dygowa: z ulicy Łukowej. Proszę Parafian w Dygowie i Czerninie o przygotowanie sztandarów, feretronów i baldachimu. Procesja w Czerninie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 9.30. Ołtarza wznoszone są tutaj według ustalonej tradycji. W Świelubiu Msza św. jest odprawiona o godz. 11.30. Msze św. w intecji Parafian z poszczególnych miejscowości naszej parafii w oktawie będą odprawiane od poniedziałku 4 czerwca. Plan podam w przyszłą niedzielę.
- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta o godz. 17.00. Czuwanie poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.
- sobota - I Sobota. W sposób szczególny oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie września 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas kwestuje na rzecz potrzebujących pomocy medycznej.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotyka się Rada Duszpasterska. W środę spotkanie po mszy Kręgu Biblijnego. W piątek o godz. 18.30 nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic dla wspólnoty Ż. R.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. We wtorek i środę o godz. 16.00 przy kościele w Dygowie próba sypania kwiatów Bożym Ciałem. dla dziewcząt przed
8.  Bierzmowanie w naszej parafii zostanie udzielone młodzieży: 05.06. o godz. 17.00 przez ks. bp Krzysztofa Zadarkę. Zapraszam Parafian do modlitwy w ich intencji i udziału w uroczystości.
9. W tym roku po zakończeniu procesji w Dygowie, R.D. i PZC zaprasza na piknik z szeregiem atrakcji. Szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej i w ogłoszeniach. Proszę Parafian o upieczenie ciasta  które będziemy mogli degustować po procesji w czwartek. Ciasto można już w środę składać w salce na probostwie.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
12. Zapowiedzi: Błażej Ponieński, zam. w Ołużnej i Patrycja Szynkowska, zam. w Świelubiu oraz Marcin Banasiak, zam. na Lisiej Górze i Klaudia Bieńko, zam. na Lisiej Górze. Zap. II. Przemysław Mielianiec, zam. w Gryficach i Natalia Brzezińska, zam. w Dygowie. Zap. I.
13. Zmarł śp. Mirosław Bańkowski z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu RiP.