Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018 r

1.W liturgii tygodnia:
- wtorek -wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika , Patrona naszej diecezji,
- środa - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. są sprawowane według porządku niedzielnego. W trakcie każdej Mszy św. po komunii, błogosławieństwo ziół i kwiatów. W tym dniu, w kościele pomocniczym w Czerninie, przeżywamy odpust ku czci NMP.
- czwartek- modlitwa w intencji powołanych o godz. 8.00.
- piątek - wsp. św. Jacka, prezbitera,
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w dni powszednie grudnia 2018.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii, taca z 15 sierpnia ma być przekazana na rzecz katedry w Koszalinie.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7. Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia w dniach 31.08 do 01.09. 2018.  Pełne wyżywienie, ubezpieczenie. Noclegi w Domu Pielgrzyma. Wyjazd 31 sierpnia (piątek) ok 5 rano. Powrót w sobotę. Koszt ok.230zł. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
8. Dzisiaj odbywa się kiermasz charytatywny, z którego środki będą przekazane na rzecz Pawła, mieszkańca Gąskowa.. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. O godzinie 14.00 mecz na stadionie. Więcej informacji na stronie internetowej naszej gminy.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w sierpniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wanda Tuńska z Czernina. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w Czerninie. RiP.

Drukuj