Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018

1.W liturgii tygodnia:
- zapraszam na nabożeństwa różańcowe. W kościele parafialnym są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 17.30. Jak co roku do przygotowanych naczyń będzie można składać kasztany, żołędzie, które są symbolem naszej obecności na tym nabożeństwie i znakiem modlitwy w różnych intencjach, które będziemy w trakcie tego nabożeństwa przez ręce Maryi, Bogu polecać. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji.
- niedziela - dzisiaj rozpoczynamy  Niedzielę Misyjną i przeżywać będziemy Tydzień Misyjny.
- poniedziałek- wsp. św. Jana Pawła II, papieża,
- czwartek-  modlitwa w intencji powołanych o godz. 17.30, święto rocznicy poświęcenia katedry w Koszalinie,
- niedziela -Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będziemy szczególnie modlić się za chrześcijan prześladowanych w Pakistanie.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii Biskupiej w Koszalinie taca z dzisiejszej  niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne i odsyłana do Kurii.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP,  w czwartek spotyka się chór o godz. 18.00. W sobotę nie będzie  zbiórki dla kandydatów i ministrantów.
6. Informacje związane z naszą parafia można znaleźć na  stronie internetowej: gminadygowo.pl.
7, W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne.
8. Jak co roku zostały przygotowane karty na nabożeństwa wypominkowe. Proszę, aby zaznaczyć na karcie ulicę z której one pochodzą, pomoże to w przygotowaniu nabożeństwa w ten sposób. aby każdy mógł wziąć w nim udział,  skoro prosi wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji zamarłych bliskich jego sercu. Wypominki są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
9. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Błaszczyk, kaw., zam., w Dygowie i Julia Wiśniewska, panna, zam., w Krokowie. Zap. II.
10. Przypominam, że jak co roku procesja na cmentarz w Dygowie będzie poprowadzona w Dzień Zaduszny ( 2 listopada) po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwszego listopada Msze św. zostaną odprawione w Dygowie o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. W Czerninie o godz. 9.30. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. w kościele pomocniczym w Świelubiu.
11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj