1.W liturgii tygodnia:
- niedziela- Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się szczególnie za chrześcijan prześladowanych w Pakistanie.
- środa - zakończenie nabożeństw różańcowych. W tym dniu dzieci zaprosiły na nabożeństwo świętych. W trakcie nabożeństwa, w bardzo ciekawy sposób, zostaną przedstawione nam postaci świętych. W imieniu dzieci oraz p. Jolanty, katechetki, zapraszam Parafian i Gości do wzięcia udziału w tym nabożeństwie.
- czwartek- Uroczystość Wszystkich Świętych. W Dygowie Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. W tym dniu w Dygowie nie będzie procesji na cmentarz przy ul. Wiosennej. W Czerninie o godz. 9.30, a po niej procesja na cmentarz z uwagi na brak możliwości poprowadzenia jej w dniu zadusznym. W tym dniu nie sprawuje się Mszy św. w Świelubiu. Uroczystość ta należy do świąt nakazanych, dlatego w tym dniu uczestniczymy przede wszystkim we Mszy  św. i powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. Od 1 listopada do 8 XI można uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych przez nawiedzenie cmentarza i odmówienie w ich intencji wybranej przez siebie modlitwy.
- piątek- wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. "Dzień Zaduszny". Msze św. zostaną odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00, w Dygowie o godz. 18.00. Następnie po niej wyruszy procesja na cmentarz  w intencji dusz czyśćcowych. Proszę na procesję zabrać ze sobą znicze lub świece. Po procesji poświęcenie nowo wzniesionych nagrobków. Jest to I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. w kościele parafialnym od godz. 16.30. Arcybractwo poprowadzi czuwanie przed N.S.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: w środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. W sobotę o godz. 9.00 zbiórki dla kandydatów i ministrantów. W niedzielę po sumie spotkanie z Żywym Różańcem.
6. Od soboty nabożeństwa wypominkowe będą sprawowane o godz. 17.45. W sobotę zapraszam mieszkańców z Gąskowa. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
7. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas po mszach kwestuje na rzecz pokrycia kosztów leczenia przez potrzebujących.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9 . W minionym tygodniu zmarła śp. Stanisława Machnicka z Dygowa. RiP.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej