Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018

1.W liturgii tygodnia: dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
- poniedziałek- wsp. św. Jozafata, bpa i m.,
- wtorek- wsp św. pierwszych męczenników polskich: Jana Mateusza, Izaaka, Krystyna,
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele.
- piątek- wsp. NMP Ostrobramskiej,
- sobota - wsp. św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
- niedziela- gościć będziemy kleryka z WSD w Koszalinie, który będzie kwestował na rzecz seminarium duchownego.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości została umieszczona płaskorzeźbią M.B. Królowej Narodu Polskiego. Koszt wyniósł 1000 zł. Dziękuję rodzinie, która złożyła dar w wysokości: 2.000 zł. na zakończenie renowacji obrazu, który ma wrócić do parafii z końcem listopada. Takie zapewnienie jest dane przez pracownie konserwatorską z Torunia.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  we wtorek spotkanie po mszy PZC. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego, W sobotę o godz. 9.00 zbiórki dla kandydatów i ministrantów. Po mszy wieczornej  spotkanie z młodzieżą, która zgłosiła się, że chce przyjąć s. inicjacji chrześcijańskiej bierzmowanie) w przyszłym roku. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III SP, a po sumie  połączone  spotkaniem z rodzicami dzieci klas II i III.
6.  Trwają  nabożeństwa wypominkowe, które są  sprawowane o godz. 17.45. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej. Karty wypominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
7. W najbliższą sobotę, z uwagi na wydarzenia duszpasterskie, Biuro Parafialne będzie czynne od godz. 12.00 - 13.30.
8. Pielgrzymka do Lwowa... .
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. W minionym tygodniu zmarł sp. Krzysztof Kuliś z Pustar. RiP.

Drukuj