Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

1. I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które mają nas wprowadzić w czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Falewicz z Lublina. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 zostały  poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, p. Jan nasz organista, te opłatki zaniesie do chrześcijańskich domów. W dniu dzisiejszym odwiedzi parafian z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki od godz. 15.00. Plan na pozostałe dni... . Plan jest też na stronie internetowej. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 sprawowane są Msze św. "Roraty". Jak co roku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę zabrać ze sobą lampiony.
- poniedziałek - wsp. św. Franciszka Ksawerego,
- wtorek - wsp. św. Barbary,
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. Jest to I Czwartek miesiąca, wsp. św. Mikołaja, biskupa,
- piątek- I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 16.30, wsp. św. Ambrożego, bp i d. K- ła,
- sobota -uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  Dzisiaj ze wspólnotą Ż. R. W środę po mszy wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego. W niedzielę na  sumie  poświęcenie i nałożenie dzieciom poświęconych medalików, a po mszy spotkanie z rodzicami klas III SP.
6.  W przyszłą niedzielę po sumie rozpocznie się na placu kiermasz świąteczny. Proszę o upieczenie do kawy lub herbaty ciasta. Można je składać w sobotę w salce na probostwie lub przynieść na stoisko Caritas w niedzielę. Kiermasz zakończy się ok 16.30. Szczególnie mile są widziane dzieci dla których organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek.
7. Dzisiaj  PZC  rozprowadza świece na stół wigilijny. Małe świece są w cenie 8 zł., a duże w kwocie 20 zł.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

Drukuj