Ogłoszenia duszpasterskie 23.12.2018 r

1.  IV Niedziela Adwentu. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się u. p. Jana organisty. 
 poniedziałek - po południu rozpoczynamy Wigilię Narodzenia Pańskiego. O godz. 16.00 Msza św. w Dygowie z udziałem małych dzieci. W Świelubiu Msza św. wieczorna wigilijna o godz.20.30. Pasterka o godz. 22.00 w Dygowie. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii, 25% tacy z Pasterki ma być przekazane na rzecz Funduszu Ochrony Życia. Zachęcam do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do chrześcijańskiego przeżycia wieczerzy wigilijnej.
- wtorek - Narodzenie Pańskie. Msza św. w Dygowie o godz. 8.00 i suma o godz. 12.30. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30 i w Świelubiu o godz. 11.00.
- środa- święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W Świelubiu odpust ku czci patrona kościoła pomocniczego. Suma odpustowa o godz. 11.00. Taca w tym dniu jest przekazywana na KUL i kształcenie w diecezji oraz Wydział Teologiczny w Szczecinie.
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. Święto św. Jana Ewangelisty,
- piątek- święto Młodzianków męczenników. Od tego dnia do końca stycznia Msze św. w dni powszednie będą sprawowane o godz. 8.30. Pomimo oktawy Narodzenia Pańskiego w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
- niedziela - Uroczystość Świętej Rodziny.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję grupie Parafian za włączenie się i poświęcenie swego czasu, aby przygotować świąteczną dekorację.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Dzisiaj nr podwójny. Cena 8 zł.
5.Spotkania w tym tygodniu: plan wizyty duszpasterskiej "Kolędy" zostanie podany w najbliższym czasie.
6. Wigilia dla osób samotnych jest też przygotowana w Kołobrzegu w Hali Milenium. Początek o godz. 14.00 Wstęp bezpłatny.
7. Dzisiaj  PZC kwestuje na rzecz potrzebujących środków związanych z leczeniem. Dziękuję w imieniu PZC firmie p. Krzysztofa Janiaka za rozwiezienie paczek do osób starszych w ramach akcji: "Pusta Choinka". W tym miejscu dziękuję ofiarodawcom, którzy przygotowali paczki świąteczne.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Biernacki, kaw. zam. w Dygowie i Katarzyna Plak, panna, zam. w Dygowie. Zap. I.
10. W minionym tygodniu zmarł śp. Sławomir Chlebowski z Dębogardu. RiP.

Drukuj