Ogłoszenia duszpasterskie 24.02.2019 r

1. W kalendarzu liturgicznym:

- czwartek - modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

- piątek- I Piątek miesiąca. Od godz. 9.00 wizyta duszpasterska  chorych. Spowiedź św. pierwszopiątkowa o godz. 16.30. W tym czasie trwa adoracja N.S. Czuwanie prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej N.S.

- sobota - I Sobota miesiąca.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w maju i czerwcu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii Biskupiej, taca z dzisiejszej niedzieli, ma być przekazana na rzecz budowy kościołów w diecezji.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas I SP. W środę po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego. W czwartek o godz. 18.00 spotyka się chór. W piątek o godz. 19.00 nauka przed chrztem św. dla rodziców i rodziców chrzestnych. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R. .

6.  Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 6 marca. Będzie im przewodniczył o. Marek Rostkowski OMI z Lwowa. Dodatkowo w czasie rekolekcji będzie Msza św. dla dorosłych o godz. 9.00 w kościele parafialnym.

7. Dzisiaj PZC kwestuje na rzecz pomocy dla osób potrzebujących wsparcie w zakupie środków medycznych.

8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Kruszewski, kaw., zam. w Bardach oraz Anna Rożek, panna, zam. w Bardach. Zap. I. Krzysztof Gruchała, kaw., zam. w Kołobrzegu oraz Anita Strojek, panna, zam. w Dygowie. Zap.I.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

10. 1% podatku na Caritas Diecezjalną... .

Zapraszamy na weekendowe rekolekcje dla małżeństw na temat umiejętności rozmawiania ze sobą i tworzenia lepszych relacji. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24.03 br. w ośrodku rekolekcyjnym w Grzybowie. Poprowadzi je małżeństwo z osiemnastoletnim stażem - Joanna i Norbert Dawidczykowie. Opiekę duchową nad rekolekcjami będzie sprawował ks. Mateusz Chmielewski. Organizatorem spotkania jest Odnowa w Duchu Świętym parafii katedralnej w Koszalinie. Koszt: 150 zł od osoby dorosłej; 140 zł od dziecka powyżej 6 lat; dzieci do 6 lat za darmo. Podczas rekolekcji zapewniona będzie opiekę nad dziećmi. Szczegółowe informacje, zapisy i plan na stronie: rekolekcjemalzenskie.simplesite.com


Drukuj