Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafialnej wspólnocie rozpoczną się już w Środę Popielcową (06.03.) i trwać będą do niedzieli. Dodatkowa Msza św. w trakcie rekolekcji będzie jeszcze odprawiona o godz. 9.00 w kościele parafialnym. W tym roku przewodniczyć będzie im o. Marek OMI z Lwowa. Plan... .

- poniedziałek- święto św. Kazimierza Królewicza,

- Środa Popielcowa - rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu  katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość o od pokarmów mięsnych,

- czwartek -  I Czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

- piątek-  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 18.00,

- niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje czerwcu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę dar ołtarza, taca zostanie przekazana na rzecz dzieł misyjnych prowadzonych przez ojców Oblatów.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.. W środę  z uwagi na rekolekcje nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Kruszewski, kaw., zam. w Bardach oraz Anna Rożek, panna, zam. w Bardach. Zap. II. Krzysztof Gruchała, kaw., zam. w Kołobrzegu oraz Anita Strojek, panna, zam. w Dygowie. Zap. II.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. 1% podatku na Caritas Diecezjalną... .

 


Drukuj