Początek Wielkiego Postu. Rekolekcje w Parafii Dygowo

Początek Wielkiego Postu. Rekolekcje w Parafii Dygowo

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W parafii Dygowo to jednocześnie początek rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje poprowadzi   o. Marek Rostkowski  ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI), który pełni posługę w Parafii Pw. Marii Magdaleny we Lwowie. Ojciec Marek chce koncentrować tegoroczne rekolekcje na Sakramencie Pojednania a hasło rekolekcji to: „Bez Boga ani rusz”.

Ojciec Marek przez 20 lat pracował w Rzymie, gdzie od 2000 roku pełnił funkcję dyrektora Biblioteki Papieskiego Uniwersytetu Urbanianum i Papieskiej Biblioteki Misyjnej, należących do watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Aktualnie jest również postulatorem w procesie beatyfikacyjnym o. Ludwika Wrodarczyka OMI - brutalnie zamordowanego na Wołyniu w 1943 roku przez ukraińskich nacjonalistów.

Dzisiejszą Mszę św. koncelebrowali ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek i ks. emeryt Tadeusz  Gorla. Kazanie – naukę rekolekcyjną wygłosił o. Marek Rostkowski.


Drukuj