Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019 r

Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019 r

1. W kalendarzu liturgicznym:

- dziękuję o. doktorowi. Markowi OMI z Lwowa za poprowadzenie rekolekcji parafialnych i szkolnych, które wprowadziły nas w duchowe przeżycie Wielkiego Postu.

- środa- w tym dniu przypada VI rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

- piątek-  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III SP. We wtorek spotkanie po Mszy św. PZC W czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W sobotę o godz.09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Od przyszłej niedzieli PZC będzie rozprowadzał, jak każdego roku, świece "Paschaliki" na stół wielkanocny. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

8. 1% podatku na Caritas Diecezjalną... .

 9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Marian Krajewskim z Miechęcina i Alina Jaszczyszyn z Pyszki, RiP.


Drukuj