1. W kalendarzu liturgicznym:

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

- piątek-  I Piątek miesiąca. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie duszpasterskiej wizyty chorych. Odbędzie się ona w Wielki Piątek do południa. Proszę tę wiadomość przekazać zainteresowanym. Spowiedź w I Piątek o godz. 16.30. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 17.30,

- sobota- I Sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

- niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną. Od tej niedzieli należy zasłonić krzyże. Zasłona może być koloru fioletowego lub czerwonego. Krzyże są zasłonięte do końca liturgii W. Piątku.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Najbliższa niedziela będzie II niedzielą miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. Wieczorem spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej oraz ze szkół średnich o godz. 20.00 w bazylice w Kołobrzegu. Serdecznie zapraszam. W niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż.R.

6. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego. Dzisiaj PZC, przed kościołem, kwestuje na rzecz osób potrzebujących funduszy  na zakup  środków medycznych.

7. Zbliża się już czas obchodów Wielkiego Tygodnia. Droga Krzyżowa ulicami Dygowa zostanie odprawiona 12 kwietnia o godz. 19.00. już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę w Niedzielę Palmową.

8. W najbliższą środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej