Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- czwartek -   modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30. Jest to II Czwartek. W związku z trwającym synodem diecezjalnym o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Ducha Świętego. Zapraszam członków PZS oraz Parafian na tę liturgię.

- piątek-  zgodnie z zapowiedzią nabożeństwo D.K. ulicami naszej parafii rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 19.00. Krzyż, jak co roku, będzie niesiony przez parafian z poszczególnych miejscowości naszej parafii oraz grupy parafialne. Plan...

- niedziela-   Niedziela Palmowa. Poświęcenie gałązek palmowych przed każdą Mszą św. Konkurs na najpiękniejszą palmę zostanie rozstrzygnięty po Mszy św. .Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Najbliższa niedziela będzie II niedzielą miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. we wtorek spotyka się PZC,  w czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W tym dniu spotkanie z PZS. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP. po sumie.

6. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

7. W najbliższą środę przypada 9 rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie rozpoczniemy o godz. 8.30 przy obelisku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.

8. W najbliższą środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj