Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- Niedziela Palmowa - rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Zachęcam do wzięcia udziału w poszczególnych dniach W.T. Dzisiaj po sumie konkurs na najpiękniejszą palmę.

- Wielka Środa - dzień spowiedzi sakramentalnej dla dzieci z klas III SP. Początek nabożeństwa o godz. 16.00. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. dla całej wspólnoty parafialnej.

- Wielki Czwartek - pamiątka ustanowienia sakramentu Komunii i Kapłaństwa. W tym dniu dzieci  przygotowywane przez swoich rodziców przystąpią do Komunii św., a dla nas wszystkich, którzy już przystąpiliśmy i żyjemy tym Darem jest to kolejna rocznica.. Msza św. Wieczerzy Pańskiej dla całej Parafii o godz. 18.00. Po zakończonej liturgii czuwanie w kaplicy adoracji do godz. 21.00

 - Wielki Piątek- pamiątka śmierci krzyżowej Pana Jezusa. Katolików w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Od godz. 8.00 czuwanie przy Jezusie w kaplicy adoracji. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 9.00 zapowiadana wizyta duszpasterska u chorych. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Jest to ta godzina w której Jezus skonał na krzyżu. Liturgia wieczorna o godz. 18.00. Po liturgii czuwanie przy Jezusie złożonym w grobie do godz. 21.00.

- Wielka Sobota - do południa obrzęd święcenia pokarmów. Plan... . W Dygowie poświęcenie pokarmów o godz. 9.00 i 12.00. Taca zbierana w trakcie tego obrzędu jest przeznaczona na zakup dzwonów elektronicznych, które będą założone w kościele parafialnym. W tym dnia składamy w kościołach puszki z jałmużną wielkopostną. Od godz. 8.00 czuwanie przy Bożym Grobie. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 18.00. Zabieramy na tę uroczystość świece, aby móc odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Retransmisja tej uroczystości będzie też na naszej stronie internetowej.

- NiedzielaZmartwychwstania Pańskiego. - Rezurekcja o godz. 6.00. Proszę Parafian o przygotowanie sztandarów, feretronów i baldachimu. Suma parafialna z udziałem dzieci komunijnych o godz. 12.30.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedziela, która dzisiaj przypada.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III SP. W Wielką Środę o godz. 19.00 nauka przed chrztem św. , nie będzie w tym dniu spotkania Kręgu biblijnego. Młodzież która przygotowuje się do sakramentu inicjacji ma spotkanie w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.00.  

6. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

7. W Wielką Środę  Biuro Parafialne, będzie czynne od godz. 14.00 - 15. 30.

8. Zwracam sie z prośbą do mieszkańców naszej Parafii na których terenie są krzyże przydrożne o zadbanie o ich wygląd i przygotowanie do obchodów paschalnych.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Joanna Felińska z Dębogardu i Tadeusz Andrusieczko z Dygowa. RiP.


Drukuj