Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019 r

Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019 r

1. W kalendarzu liturgicznym:

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. suma o godz. 12.30  z udziałem dzieci komunijnych.

- Poniedziałek wielkanocny - trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa diecezjalnego, taca z tego dnia, przekazywana jest w całości na rzecz kształcenia w diecezji i KUL.

- Wtorek wielkanocny - uroczystość św. Wojciecha w tym roku została przeniesiona na dzień 30 kwietnia.

- Czwartek wielkanocny - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- Piątekwielkanocny - nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych ponieważ dni Oktawy Wielkanocy mają rangę uroczystości.

- NiedzielaMiłosierdzia. Patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele charytatywne. O godz. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia przed N.S.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję wszystkim Parafianom za włączenie się w przygotowanie uroczystości Wielkanocy. Dziękuję za przygotowanie  przydrożnych krzyży do obchodów paschalnych.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w środę spotkanie Kręgu  biblijnego o godz. 18.30. Młodzież która przygotowuje się do sakramentu inicjacji ma spotkanie w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.00.  Spotkanie z ich rodzicami w niedzielę po sumie.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj