Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- Niedziela  Miłosierdzia. Dzisiaj przypada patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele charytatywne. O godz. 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia przed N.S.

- poniedziałek  - święto św. Katarzyny ze Sienny, Patronki Europy i D.K.

- wtorek  - uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z dnia 23 kwietnia.

- środa - wsp. św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP.W dni powszednie w kościele parafialnym będą sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać będzie można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

- czwartek  - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30. Wsp. św. Atanazego, biskupa.

- piątek - Uroczystość NMP Królowej Polski. Głównej Patronki Polski. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W Dygowie po sumie o godz. 12.30 uroczystości patriotyczne przy pl. Wolności, wciągnięcie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów pod pomnikiem pierwszych osadników. Pamiętajmy o przystrojeniu naszych domów barwami narodowymi. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W maju zostaje odwołana wizyta duszpasterska u chorych.

- sobota- wsp. św. Floriana, męczennika. Powiatowe obchody Dnia Strażaka, będziemy obchodzić za tydzień 11 maja w sobotę. Msza św. w intencji OSP o godz. 15.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszam.

- Niedziela- w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj spotkanie z  rodzicami młodzieży, która ma w czerwcu przyjąć sakrament inicjacji chrześcijańskiej. W przyszłą  niedzielę po sumie spotkanie wspólnoty Ż.R.

6. W tym tygodniu Biuro Parafialne wyjątkowo  będzie czynne tylko w poniedziałek i wtorek w godzinach od 16. 00 - 17.00.

7. We wtorek 30 kwietnia o godz. 15.00 wyjazd osób z naszej parafii na majówkę na Warmię. Zbiórka przy pl. Wolności.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

9. Do wieczności odeszli śp. Tadeusz Kłak z Pustar, Anna Leonowicz , Janina Supko i Henryk Drabkowski z Dygowa. RiP.


Drukuj