11 maja w kościele parafialnym odprawiona została Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin oraz tych ,którzy odeszli do wieczności. Ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek – kapelan powiatowy OSP, otrzymał stułę sygnowaną symbolami OSP.

1. W kalendarzu liturgicznym: nabożeństwa majowe ku czci NMP. w dni powszednie w kościele parafialnym są  sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać  można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza,

- poniedziałek  - wsp. NMP z Fatimy,

- wtorek -święto św. Macieja Ap.,

- czwartek  - święto św. Andrzeja Boboli., męczennika, Patrona Polski. Odpust w parafii Gościno. Z tej to przyczyny w czwartek Msza św. w Dygowie, wyjątkowo o godz. 17.00, a po niej nabożeństwo majowe i modlitwa w intencji powołań .

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  we wtorek spotkanie po mszy z Parafialnym Zespołem Caritas. W czwartek o godz. 18. próba chóru. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej