1. W kalendarzu liturgicznym: nabożeństwa majowe ku czci NMP. w dni powszednie w kościele parafialnym są  sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać  można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

- czwartek  - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

- piątek - wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych.

- sobota -w trakcie Mszy św. wieczornej będziemy uczestniczyć w obrzędzie nałożenia krzyży kandydatom do bierzmowania przez ich rodziców. Po mszy próba dla kandydatów przed liturgią sakramentu bierzmowania.

- niedziela- w przyszłą niedzielę zapraszam wszystkie Mamy na sumę o godz. 12.30. Dla Was została przygotowana niespodzianka, którą Wam zostanie w trakcie tej Mszy św. ofiarowana. Serdecznie zapraszam wszystkie Mamy bardzo serdecznie w imieniu zespołu z Dębogardu: "Dąbrówki".

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  W czwartek o godz. 18. próba chóru. W sobotę, wyjątkowo jest odwołana,  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Odpust parafialny w tym roku przypada 2 czerwca. Kazanie odpustowe wygłosi i sumie odpustowej przewodniczy ks. Tadeusz z Kołobrzegu. W tym też roku procesja Bożego Ciała w naszej parafii będzie poprowadzona tylko w Dygowie i rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30. Bliższe szczegóły podam w najbliższym czasie.

7. W dniu 15 czerwca parafie naszego  dekanatu, na zaproszenie ks. bpa Edwarda Dajczaka,  udają się z pielgrzymką do sanktuarium MB Skrzatuskiej. Już od dzisiaj można się zgłaszać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

8. W najbliższą niedzielę PZC kwestuje na rzecz wsparcia potrzebujących w zakresie pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

9. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii Pan Bóg odwołał sp. Wiesławę Dudek z Dygowa. RiP.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej