1. W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. Serdecznie raz jeszcze witam ks. Tadeusz Gorla z Kołobrzegu, który przewodniczy dzisiejszym uroczystościom.

- nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. są sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym. Dziękuję tym wszystkim, którzy prowadzili nabożeństwa majowe w poszczególnych wspólnotach na terenie naszej rozległej parafii.

- poniedziałek - wsp. św. męczenników Karola Lwangi i współtowarzyszy męczenników,

- środa - wsp. św. Bonifacego, biskupa i m.,

-  czwartek  - I Czwartek, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., w trakcie której 14 młodych ludzi przyjmie sakrament inicjacji chrześcijańskie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W imieniu tych młodych katolików i rodziców zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy w tym dniu i wzięcia udziału w liturgii Mszy świętej.

- piątek - I Piątek. Od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. Adorację N.S. o godz. 16.30  poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

- sobota -wsp. św. Jadwigi Królowej.

- niedzielauroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję zespołowi z Dębogardu : "Dąbrówki" za  uświetnienie obchodów "Dnia Matki". W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca.     W środę o godz. 18.30 spotkanie dla Kręgu biblijnego. W piątek o godz. 18.30 nauka przed liturgią chrztu świętego. W sobotę zbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II.

6. Od tego roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała, będzie poprowadzona jedna procesja dla całej wspólnoty. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 12.30. Po mszy udamy się do 4 ołtarzy. Tradycyjnie już I ołtarz będzie przygotowany przez parafian ze Stojkowa, II ołtarz przez parafian z Gąskowa, III ołtarz przez parafian z Dębogardu, IV ołtarz przez parafian z Dygowa z ul. Kołobrzeskiej, bloki od nr 40-46.  Porządek sprawowania Mszy św. w tym dniu jak w niedzielę.

7. W dniu 15 czerwca parafie naszego  dekanatu, na zaproszenie ks. bpa Edwarda Dajczaka,  udają się z pielgrzymką do sanktuarium MB Skrzatuskiej. Już od dzisiaj można się zgłaszać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy w zakrystii i Biurze Parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej