Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozostał jeszcze jeden tydzień do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej,

- nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. są sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym,

- poniedziałek - święto NMP Matki Kościoła,

- wtorek - wsp. św. Barnaby Ap.,

-  czwartek  - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- piątek -  wsp. bł. Michała Kozala, bp. i m.,.

- niedzielauroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę II niedzielę. Sprawa dzwonów...  Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu dzwonów elektronicznych dla naszej parafii w kwocie 300 zł. Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa diecezjalnego w przyszłą niedziele zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL. Przegląd techniczny i ppoż.  kościoła pomocniczego w Czerninie wyniósł 900 zł.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II. We wtorek o godz. 18.30 spotyka się PZC. W czwartek o godz. 18.00 próba chóru. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie w salce na probostwie z uczestnikami wycieczki do Lwowa.

6. Od tego roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała, będzie poprowadzona jedna procesja dla całej wspólnoty. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 12.30. Po mszy udamy się do 4 ołtarzy. Tradycyjnie już I ołtarz będzie przygotowany przez parafian ze Stojkowa, II ołtarz przez parafian z Gąskowa, III ołtarz przez parafian z Dębogardu, IV ołtarz przez parafian z Dygowa z ul. Kołobrzeskiej, bloki od nr 40-46.  Porządek sprawowania Mszy św. w tym dniu jak w niedzielę.

7. W dniu 15 czerwca parafie naszego  dekanatu udają się do Skrzatusza. Uczestnicy pielgrzymki z Dygowa spotykają się w najbliższą sobotę na Pl. Wolności o godz. 7.00, skąd autokarem udamy się do sanktuarium. Powrót ok godz.18.00. W tym dniu nie będzie sprawowana Msza św. wieczorna. Z uwagi na wyjazd do Skrzatusza, Biuro Parafialne w sobotę będzie nieczynne.Proszę uczestników o potwierdzenie wyjazdu w tym dniu.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Andrusieczko, kawaler, zam., w Miechęcinie i Ewelina Lipowiec, panna, zam., w Miechęcinie. Zap. I.


Drukuj