Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy.

- nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. są sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym,

- poniedziałek - wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego,

- wtorek- Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w Dygowie o godz. 8.30. Zapraszam dzieci, młodzież, pedagogów, pracowników szkoły. rodziców i bliskich,

-  czwartek  - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Boże Ciało. Msze św są odprawiane jak w niedzielę. Po sumie procesja eucharystyczna  do 4 ołtarzy. Proszę parafian o przygotowanie feretronów sztandarów i baldachimu. Próba sypania kwiatów  dla dziewczynek, we wtorek i środę przed kościołem w Dygowie o godz. 16.00.

- piątek -  wsp. św. Alojzego Gonzagi, rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 rozpocznie się procesja wokół kościoła. Zachęcam do udziału, a dziewczynki do dalszego sypania kwiatów. Intencje mszalne za parafian z poszczególnych miejscowości będą sprawowane od poniedziałku po przyszłej niedzieli.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku  2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.  Dziękuję ofiarodawcom za ofiarę z przeznaczeniem na sfinansowanie zakupu dzwonów elektronicznych dla naszej parafii w kwocie 1500  oraz rodzinie z Bard za ofiarę w wysokości 500 zł. zł. Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa diecezjalnego,  dzisiaj zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 18.30 spotyka się Parafialny Zespół Synodalny. W sobotę o godz. zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

6. Jak każdego roku, PZC będzie po procesji Bożego Ciała rozprowadzał ciasto do popołudniowej kawy. Ufamy, że jak zawsze możemy liczyć na parafian, którzy ciasto na ten kiermasz zechcą w środę lub w czwartek dostarczyć. Uzyskane środki są przekazywane na cele charytatywne.

7. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje do puszek z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z leczeniem przez potrzebujących.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

9. Zapowiedzi przedślubne: Michał Andrusieczko, kawaler, zam., w Miechęcinie i Ewelina Lipowiec, panna, zam., w Miechęcinie. Zap. II.


Drukuj