Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie,

- poniedziałek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Jutro z racji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.30. Po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Z uwagi na to wydarzenie, proszę o przystrojenie naszych domów flagą narodową. Wypominki w tym dniu wyjątkowo zostaną odprawione o godz. 12.00. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. o godz. 18.00,

- wtorek - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- środa - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych polskich męczenników,

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Świętego, w związku z trwającym II Synodem, zapraszam do modlitwy Parafian, a zwłaszcza członków Parafialnego Zespołu Synodalnego,

- sobota - wsp. NMP Ostrobramskiej.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. Konfesjonał...

4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP, we wtorek spotyka się po mszy Parafialny Zespół Caritas, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00  zbiórka dla ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP..

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj