Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela -  w dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy czas Adwentu. Zapraszam na Msze św. " Roraty",  w tym roku przewodnikiem w czasie tych wieczornych spotkań będzie sługa Boży ks. prymas Stefan Wyszyński. Zapraszam parafian do wzięcia udziału. Rekolekcje adwentowe, rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu ( 8 grudnia). Poprowadzi te dni skupienia ks. proboszcz Grzegorz z parafii Mierzyn. Plan podam w przyszłą niedzielę.

- wtorek - wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

- środa - wsp. św. Barbary, męczennicy,

- czwartek  -  I Czwartek miesiąca: o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego,

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30. Wsp. św. Mikołaja, biskupa,

- sobota -  I Sobota miesiąca, wsp. św. Ambrożego, biskupa, Patrona pszczelarzy.

- niedziela -  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek nie ma spotkania  dla ministrantów. W niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III, po mszy spotkanie z rodzicami.

6. W naszej wspólnocie  opłatki na stół wigilijny zanosi do parafian, pan Jan, organista. Dzisiaj odwiedzi mieszkańców w Czerninie od godz. 15.00, a następnie Kolonie Czernin. W poniedziałek (02.12.) mieszkańców Świelubia, następnie Dębogardu. Godz. 16.00. We wtorek (03.12.) mieszkańców Pustar od godz. 16.00. W środę (04.12.) mieszkańców Bard, Miechęcina, Pyszki, Lisiej Góry. Godz. 16.00. W czwartek (05.12.) mieszkańców Stojkowa, Kol. Stojkowo i Stramniczki. Godz. 16.00. W sobotę (07.12.) mieszkańców Gąskowa i Kol. Gąskowo, godz. 15.00. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na sfinansowanie nowego konfesjonału w kościele parafialnym.

7. Zapraszam na kiermasz adwentowy 8 grudnia połączony z obchodami św. Mikołaja. Początek kiermaszu po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem. Zostało przygotowane szereg atrakcji. Na zakończenie kiermaszu, zostaną wręczone upominki dzieciom i zapalona uroczyście iluminacja świąteczna. Wśród stoisk z ciepłymi przekąskami będzie też obecny Parafialny Zespół Caritas. Jak co roku zwraca się do parafian z prośbą o upieczenie cista na wspomniane już wydarzenie. Środki w ten sposób pozyskane są przeznaczone na cele charytatywne.

8. Od II niedzieli adwentu, na stół wigilijny będą rozprowadzane świece wigilijne oraz organizujemy akcję: "Paczka dla seniora" w ramach znanej już nam akcji "Pusta  choinka ".

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj