Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 08.12.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- niedziela - dzisiaj rozpoczynamy  rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi ks. proboszcz Grzegorz z parafii Mierzyn. W Dygowie spotkanie rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek o godz. 17.30. W Świelubiu spowiedź św. z Mszą św. roratnia w poniedziałek o godz. 16.30. W Czerninie spowiedź św. rekolekcyjna z Mszą św. roratnią  we wtorek o godz. 16.30. We wtorek zakończenie rekolekcji adwentowych.

- czwartek  - o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna roratnia w intencji II Synodu diecezjalnego. Zapraszam członków PZS na Mszę św., a następnie spotkanie w salce na probostwie.

- piątek - wsp. św. Łucji, m.,

- sobota - wsp. św. Jana od Krzyża.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. WSD informuje, że kwesta na rzecz tej uczelni dokonana przez kleryka wyniosła: 749,04  zł.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  we wtorek o godz. 19.00 spotkanie P. Z. Caritas, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek nie ma spotkania  dla ministrantów. W niedzielę  po mszy o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP.

6. W naszej wspólnocie  opłatki na stół wigilijny zanosi do parafian, pan Jan, organista. Dzisiaj odwiedzi mieszkańców przy ul. Diamentowej, od godz. 17.30, a następnie, ul. Krótka.  W poniedziałek (9. .12.) mieszkańców przy ul. Barcińskiej od  godz. 16.00, a następnie ul. Główna. We wtorek (10.12.) mieszkańców przy ul. Łukowej od godz. 16.00. W środę (11.12.) mieszkańców przy ul. Ogrodowej. Godz. 16.00. W czwartek (12.12.) mieszkańców przy ul. Kolejowej i ulic do niej przylegających od godz. 16.00 oraz ul. Miodowa, Lipowa W piątek  (13.12.) mieszkańców przy ul. Kołobrzeskiej, godz. 16.00. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na sfinansowanie nowego konfesjonału w kościele parafialnym. Jeśli ktoś nie mógł otrzymać opłatków w wyznaczonym czasie, to są one do dyspozycji u pana Jana po Mszy św. niedzielnej.

7. Zapraszam na kiermasz adwentowy  połączony z obchodami św. Mikołaja. Początek kiermaszu po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem. Zostało przygotowane szereg atrakcji. Na zakończenie kiermaszu, zostaną wręczone upominki dzieciom i zapalona uroczyście iluminacja świąteczna. Wśród stoisk z ciepłymi przekąskami będzie też obecny Parafialny Zespół Caritas.  Środki w ten sposób pozyskane są przeznaczone na cele charytatywne.

8. Od dzisiejszej  niedzieli adwentu, na stół wigilijny są  rozprowadzane świece wigilijne oraz organizujemy akcję: "Paczka dla seniora" w ramach znanej już nam akcji "Pusta  choinka ". Z choinki możemy zabierać dekoracyjne serduszka , a w to miejsce składać można paczki dla seniorów z naszej parafii.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

10. W minionym tygodniu zmarła śp. Barbara Ryćko z Dygowa. RiP.


Drukuj