Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- poniedziałek - na Mszy św. o godz. 18.00 harcerze wniosą światło z Betlejem. Będzie je można zanieść do swoich domów. Proszę na tę mszę zabrać ze sobą świece lub znicze, by móc odpalić światło betlejemskie.

- wtorekMsza św. wigilijna z udziałem dzieci o godz. 16.00. Msza św. z Wieczerzy Wigilijnej w Świelubiu o godz. 20.30. "Pasterka" w Dygowie o godz. 22.00.

- środa - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. w Dygowie zostanie odprawiona o godz. 8.00 i 12.30. W Czerninie o godz. 9.30 i w Świelubiu o godz. 11.00.

- czwartek - święto św. Szczepana I męczennika. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W Świelubiu o godz. 11.00 suma odpustowa ku czci patrona tej świątyni.

- piątek - święto św. Jana Apostoła. Od tego dnia do końca stycznia Msze św. w dzień  powszedni są odprawiane o godz. 8.30.- sobota - święto Młodzianków, męczenników,

- niedziela - święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym i marcu 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Zgodnie z rozporządzeniem Kurii biskupiej, taca z II dnia świąt jest przeznaczona na KUL i kształcenie w diecezji. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dekoracji w kościele parafialnym.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Jest to nr podwójny. Cena 10 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu:  

6. Jeśli ktoś z parafian nie mógł otrzymać opłatków w wyznaczonym czasie, to są one do dyspozycji u pana Jana po Mszy św.

7.Dzisiaj PZC kwestuje  na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem. W imieniu Seniorów i PZC dziękuję za włączenie się w akcję charytatywną: "Pusta Choinka dla Seniora". Pod choinką było 11 paczek, które zostały już rozwiezione do naszych Seniorów.

8. Już dzisiaj zapraszam do wspólnego rodzinnego kolędowania 6 stycznia 2010 r. o godz. 15.00 w kościele parafialnym.

9. Plan kolędy: (piątek) 27. 12. - Czernin od nr. 64A do nr. 48. godz. 15.30 oraz nr. 9 do nr. 20. początek kolędy od godz. 15.30. Sobota 28.12. Pustary, pocz. od strony Ząbrowa do nr. 19. Początek kolędy od godz. 10.00. Proszę o pojazd. Czernin od nr. 22A do nr. 7. Kolęda od godz. 10.00.  Niedziela 29.12. Kol. Czernin. Pocz. od strony Bard. Godz. 14.30. Proszę o pojazd.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

11. W minionym tygodniu zmarł śp. Władysław Skrzyniarz z Dygowa. Pogrzeb we wtorek. Msza św. o godz. 11.00 w kościele.  RiP.


Drukuj