WIELKANOC. Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020

WIELKANOC. Ogłoszenia duszpasterskie 12.04.2020

Wszystkim z Was,

którzy tą drogą spotykają się ze mną i nie tylko, chce złożyć życzenia. W radosnym zadziwieniu Tajemnicy Nocy Paschalnej i Wielkanocnego Poranka wejdźmy razem do tego pustego grobu, by świat i od nas mógł się dowiedzieć,  że śmierć jest już pokonana. Na czas Świąt Wielkanocnych proszę o przyjęcie z serca płynących życzeń: niech Zmartwychwstały Chrystus wypełni Wasze życie pokojem.

Ks. Piotr Niedźwiadek

 

1. W kalendarzu liturgicznym:

Zgodnie  z zarządzeniem ks. biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, od dnia 26.03. br. do 11. 04. br. celebrowanie WSZYSTKICH  MSZY ŚWIĘTYCH I  TRIDUUM   PASCHALNEGO BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO BEZ OBECNOŚCI WIERNYCH ŚWIECKICH, przy zamkniętych drzwiach kościołów.

Serdecznie zapraszam Parafian do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami Świętymi, nabożeństwami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu. Każdego dnia drzwi główne kościoła w Dygowie są otwarte od godz. 9.00 -18.00 . Jest to czas na modlitwę, nawiedzenie i adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

- niedzielaNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego.

- poniedziałek - II dzień świąt, rozpoczynamy oktawę Wielkanocy,

- czwartek -

- piątek - z racji oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

- sobota -

- niedziela -  Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele w Dygowie zostanie odprawiona  koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu przypada święto patronalne PZC.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2020.Intencje Mszy św., które zostały przyjęte są odprawiane każdego dnia przy zamkniętych drzwiach kościoła.

3. W związku z panującą sytuacją i wprowadzonymi ograniczeniami zaistniała sytuacja, w której wpływy finansowe, konieczne do utrzymania parafii ustały. Pomimo pandemii, Parafia ponosi stałe opłaty za media. Bardzo dziękują tą drogą tym z naszych Parafian, którzy przesłali ofiary, aby utrzymać płynność finansową.  Serdecznie proszę, abyśmy wspólnie zadbali o naszą Wspólnotę i jej życie także materialne. Pozwalam sobie załączyć  numer konta parafialnego na które można wpłacać dobrowolne ofiary: 19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w tym tygodniu wszystkie planowane spotkania są odwołane.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia


Drukuj