Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościołach pomocniczych są sprawowane według już ustalonej tradycji. W kościele parafialnym w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą o godz. 12.30. Jak co roku,  znakiem naszej czci oddawanej NMP, będą pojedyncze kwiaty składane do wazonów umieszczonych przy ołtarzu NMP Częstochowskiej,

- środa - wsp.  NMP z Fatimy,

- czwartek -  święto św. Macieja Apostoła, o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- sobota  -  święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, Patrona Polski,

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2020.

3. W związku z panującą sytuacją i wprowadzonymi ograniczeniami zaistniała sytuacja, w której wpływy finansowe, konieczne do utrzymania parafii zostały bardzo ograniczone. Pomimo pandemii, Parafia ponosi stałe opłaty za media. Bardzo dziękują tą drogą tym z naszych Parafian, którzy przesłali ofiary, aby utrzymać płynność finansową.  Serdecznie proszę, abyśmy wspólnie zadbali o naszą Wspólnotę i jej życie także materialne. Pozwalam sobie załączyć  numer konta parafialnego na które można wpłacać dobrowolne ofiary: 19 8562 0007 0040 0031 2000 0010. Dzisiaj przypada II niedziela miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: we wtorek spotkanie po Mszy św. wieczornej PZC. W sopbote po Mszy św. o  godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP.

6. Przy wyjściu z kościoła w Dygowie oraz Czerninie i Świelubiu są wyłożone Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritas Diecezji oraz Caritas Parafialnej. Możemy też przy ołtarzu bocznym składać puszki z jałmużną wielkopostną.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.

parafia-dygowo-kosciol-czernin-

parafia-dygowo-krzyze-Na zdjęciach przydrożne krzyże w: Bardach, Czerninie, Dębogardzie, Gąskowie, Pustarach, Stojkowie ,Stramniczce i Świelubiu. Flagi na kościele w Czerninie.


Drukuj