Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 31.05.2020

1. W kalendarzu liturgicznym:

 - niedziela - uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o wypełnieniu przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku.

- zakończyliśmynabożeństwa majowe ku czci NMP. Od jutra rozpoczynamy w Kościele nabożeństwa ku czci NSPJ. Będą one sprawowane w trakcie Mszy św. wieczornej po komunii św.

- poniedziałek - NMP Matki Kościoła.

- środa - wsp.; Karola Lwangi,

- czwartek -  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

- piątek - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada I Piątek miesiąca. Jeszcze w tym miesiącu nie będzie wizyty duszpasterskiej u chorych. Spowiedź św. od godziny 16.30

- sobota  - I Sobota miesiąca dedykowana Niepokalanemu Sercu NMP,

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu i październiku  2020.

3. Składam staropolskie: "Bóg zapłać" za ofiary składane w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. .

6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypada 11 czerwca. Procesja z zastosowaniem przepisów sanitarnych będzie miała miejsce tylko w Dygowie i rozpocznie się Mszą św. O godz.12.30. Proszę, aby jak co roku wznieść polowe ołtarze, na których będzie można postawić monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Pierwszy ołtarz w tym roku, proszę, aby wznieśli mieszkańcy Czernina, drugi o ołtarz mieszkańcy Dębogardu, trzeci ołtarz mieszkańcy  Świelubia, czwarty ołtarz rodzice dzieci przygotowujących się do życia Eucharystią z klas III i II szkół podstawowych. Próba sypania kwiatów we wtorek  i w środę  przed Bożym Ciałem przy kościele w Dygowie o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszam.

7. Przy wyjściu z kościoła w Dygowie oraz Czerninie i Świelubiu są wyłożone Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritas Diecezji oraz Caritas Parafialnej. Możemy też przy ołtarzu bocznym składać puszki z jałmużną wielkopostną.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.

9. Zapowiedzi przedślubne: Dawid Matejak, kawaler, zam., w Kołobrzegu i Angelika Wiśniewska, panna, zam., w Świelubiu. Zap. II.

 W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza dawna parafianka śp. Zofia Jasiecka. RiP.


Drukuj