1.W liturgii tygodnia:

-poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

-wtorek - wsp. św. Klary,

- czwartek - modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 8.00. Msza św. o godz. 8.30 będzie oprawiona jako wotywna o Duchu Świętym w związku z trwającym synodem diecezjalnym,

- piątek - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika, Patrona naszej diecezji,

- sobota -  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. W Dygowie będą odprawione o godz. 8.00 i 12.30. W Czerninie odpust ku czci NMP, w kościele pomocniczym o godz. 9.30. W Świelubiu msza o godz. 11.00. W trakcie każdej Mszy św. po komunii, poświęcenie ziół i kwiatów,

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca. Odpowiadając na apel Caritas Polska w uroczystość NMP w sobotę po mszach zbiórka do puszek na poszkodowanych w Bejrucie.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy oblatów NMP. Po Maszach św.  będzie możliwość nabycia kalendarzy misyjnych na przyszły rok 2021.

7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w sierpniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.15 wspólną modlitwą różańcową, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosimy w swoich sercach. 

Po Eucharystii ze względu na stan epidemii nie odbędzie się wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny.

Prosimy wszystkich o zabranie krzesełek i maseczek ochronnych.

kosciol-swielubie-parafia-dygowo


 

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej