Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 30.08.2020

1.W liturgii tygodnia:

- wtorek - w tym dniu przypada  1 września. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam nauczycieli, pracowników szkoły, dzieci, rodziców, dziadków na tę uroczystość.  Od tego dnia Msze św.    w dni powszednie w kościele parafialnym, są już odprawiane o godz. 18.00.

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30. Wsp. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i D. K-ła.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. o godz. 16.30. Adorację poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

- sobota -  I Sobota miesiąca, w tym dniu oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w listopadzie i grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.

6. Tegoroczne dożynki gminne będziemy obchodzić 6 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 w kościele parafialnym. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za zebrane tegoroczne plony. Na zakończenie uroczystości dożynkowych zostanie poświęcone ziarno pod przyszłe zasiewy.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi we wrześniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


Drukuj