1.W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - wsp. św. Wacława, męczennika,

- wtorek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

-  środa - wsp. św. Hieronima, prezbitera,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30.wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą sprawowane w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. Jak co roku uczestnicy nabożeństwa będą mogli  składać do przygotowanych naczyń kasztany, które są świadectwem  modlitwy ku czci NMP Różańcowej. Jest to I Czwartek miesiąca.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź św. od godziny 16.30. Adorację N.S. poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

- sobota - I Sobota miesiąca.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w  grudniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 12.30 przyjęcie kandydatów do Ż. R., a po sumie o godz. spotkanie ze wspólnotą Ż. R..

6. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy zamierzają przygotować swoje dzieci do przyjęcia sakramentów spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po mszy w zakrystii. Młodzież z klas I szkół średnich, która podjęła decyzję o przyjęciu sakramentu bierzmowania również po Mszy św. może zgłosić się do zakrystii.

7. Dzisiaj PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących wsparcie w pokryciu kosztów związanych z długim leczeniem.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Jan Oleńczuk. RiP

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej