Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

 

1.W liturgii tygodnia:

- trwają nabożeństwa różańcowe.  W kościele parafialnym w dni powszednie są sprawowane  o godz. 17.30. Jak co roku uczestnicy nabożeństwa składają do przygotowanych naczyń kasztany, które są świadectwem  modlitwy ku czci NMP Różańcowej. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.

- niedziela - obchodzimy dzisiaj 20 Dzień Papieski. Woluntariusze kwestują na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.

- wtorek - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

-  środa - dzień Edukacji Narodowej,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30. wsp. św. Teresy od Jezusa, D. K-ła,

- piątek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej,

- sobota- wsp. św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika.

- niedziela -  Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w  II niedzielę w miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj o godz. 12.30 poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP, a po sumie spotkanie z rodzicami. w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie z rodzicamidzieci z klas II SP.

6. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy zamierzają przygotować swoje dzieci do przyjęcia sakramentów spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po mszy w zakrystii. Młodzież z klas I szkół średnich, która podjęła decyzję o przyjęciu sakramentu bierzmowania również po Mszy św. może zgłosić się do zakrystii.

7. Jak co roku zostały wyłożone koperty z katami wypominkowymi. Proszę umieścić na nich miejscowość lub ulicę, abym mógł ułożyć tak plan nabożeństw wypominkowych, by każdy mógł wziąć w nich udział i włączyć się w modlitwę Kościoła w intencji tych którzy oczekują na dar zbawienia.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Zdzisław Klasiński z Dygowa. RiP.


 


Drukuj