Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 25.10.2020

1.W liturgii tygodnia:

- do soboty odprawiamy nabożeństwo różańcowe.  W kościele parafialnym w dni powszednie jest sprawowane  o godz. 17.30. Jak co roku na jego  zakończenie,   zapraszamy do uczestnictwa  w spotkaniu ze świętymi, w wigilię Wszystkich Świętych.

- środa - święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30.

- niedziela - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są odprawiane w kościele w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych, w Czerninie o godz. 9.30  i w Świelubiu o godz. 11.00. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, nie bedzie odprawiona Msza św. na cmentarzu oraz zostaje w tym roku odwołana procesja na cmentarz w Dygowie i Czerninie. Zapraszam do wzięcia udziału we Mszy św. w proponowanych godzinach. w dniu 1 listopada. Zamiast już wspomnianej procesji w tym roku zapraszam szczególnie na nabożeństwa wypominkowe sprawowane przez cały listopad. w kościele parafialnym o godz.  17.45, a w kościołach pomocniczych w niedzielę przed Mszą świętą. Stolica Apostolska na prośbę biskupów udzieliła przywileju uzyskania odpustu w intencji dusz oczyszczających się czyśćcu przez cały listopad. Więcej informacji jest umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii. W Dzień Zaduszny (02.11) to jest w przyszły poniedziałek Msze św. będą odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, Czerninie o godz.17.00 , w Dygowie o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po Mszy św.   o godz. 12.30  spotkanie z rodzicami i  młodzieżą z klas I szkół średnich . W czwrtek spotkanie w kościele z PZS.W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 z wspólnotą Ż. R. .

6. Dzisiaj PZC kwestować bedzie na rzecz potrzebujących wsparcia w realizacji zakupów w zakresie medycznym. Planowana jest akcja Caritas pt.: Zapałka nie ogrzeje" ma być prowadzona w obrębie naszego cmentarza w Dygowie i przy kościele parafialnym.

7. Jak co roku zostały wyłożone koperty z katami wypominkowymi. Proszę umieścić na nich miejscowość lub ulicę, abym mógł ułożyć tak plan nabożeństw wypominkowych, by każdy mógł wziąć w nich udział i włączyć się w modlitwę Kościoła w intencji tych którzy oczekują na dar zbawienia.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie

zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


Drukuj