Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

1.W liturgii tygodnia:

- niedziela - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są odprawiane w kościele w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych, w Czerninie o godz. 9.30  i w Świelubiu o godz. 11.00. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, nie bedzie odprawiona Msza św. na cmentarzu oraz zostaje w tym roku odwołana procesja na cmentarz w Dygowie i Czerninie. Zapraszam do wzięcia udziału we Mszy św. w proponowanych godzinach. w dniu 1 listopada. Zamiast już wspomnianej procesji w tym roku zapraszam szczególnie na nabożeństwa wypominkowe sprawowane przez cały listopad. w kościele parafialnym o godz.  17.45, a w kościołach pomocniczych w niedzielę przed Mszą świętą. Stolica Apostolska na prośbę biskupów udzieliła przywileju uzyskania odpustu w intencji dusz oczyszczających się czyśćcu przez cały listopad. Więcej informacji jest umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii.

- poniedziałek - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny (02.11)   Msze św. będą odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, Czerninie o godz.17.00 , w Dygowie o godz. 9.00 i o godz. 18.00. - nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii będą sprawowane od wtorku 3 listopada przez cały miesiąc, w dni powszednie, o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

- środa - wsp. św. Karola Boromeusza,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.454.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:   dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie ze wspólnotą Ż. R. . W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na  Mszy św. o godz. 12.30 wręczenie książeczek do nabożeństwa uczniom klas III SP. Po mszy spotkanie z rodzicami.

6. Trwa  akcja Caritas pt.: Zapałka nie ogrzeje" jest prowadzona w obrębie naszego cmentarza w Dygowie i przy kościele parafialnym.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


Drukuj