Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

1.W liturgii tygodnia:

- nabożeństwo wypominkowe w dni powszednie sprawowane jest o godz. 17.45. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

- niedziela -  dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

- poniedziałek - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, Matki wszystkich kościołów,

- wtorek - wsp. św. Leona Wielkiego, papieża,

- środa - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa, W tym dniu przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Msza św. będzie w tym dniu o godz. 12.30, a po niej nabożeństwo wypominkowe,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.45. Wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,

- piątek - wsp św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę, w II niedziela w miesiąca. Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę w kwocie 200 zł, na potrzeby naszej parafii.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj na sumie o godz. 12.30 wręczenie książeczek do nabożeństwa uczniom klas III SP. Po mszy spotkanie z rodzicami. We wtorek po mszy wieczornej spotyka się PZC. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po   Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie z rodzicami uczniów klas II SP.

6. Trwa  akcja Caritas pt.: Zapałka nie ogrzeje" jest prowadzona w obrębie naszego cmentarza w Dygowie i przy kościele parafialnym.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

8. Do wieczności w minionym tygodni odeszli śp. Zofia Kawka , dawna parafianka i Ryszard Michalski z Dębogardu. RiP.


 


Drukuj