Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 14.02.2021

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii , a zakończymy w  Środę Popielcową 17 lutego. Prowadzi te spotkania o. Tomasz Ewertowski. OMI..

W Dygowie Msze św. z nauką, od poniedziałku 15 lutego, będą sprawowane o godz. 09.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek (15..02.) o godz. 16.30 i w Środę Popielcową o godz. 16.00. W Czerninie we wtorek  (16.02.) o godz. 16.30 i w Środę Popielcową o godz. 17.00.  Spowiedź św. rekolekcyjna będzie sprawowana w kościołach pomocniczych przed Msza św., a w Dygowie we wtorek o godz. 08.30 i wieczorem o godz. 18.00. Dar ołtarza na misje... .

- środa -  Środą Popielcową rozpoczynamy czas  Wielkiego Postu. W tym dniu chrześcijan obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- czwartek  -  modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

- piątek - nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

- niedziela - w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w maju i czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca. Dziękuję za ofiarę  w wysokości 100 zł. z przeznaczeniem  na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie z rodzicami dzieci z klas III SP.  W  piątek spotkanie o 17.00 z ministrantami i kandydatami.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym

zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

 Do wieczności w minionym tygodniu Pan Bóg powołał śp. Kazimierza Budzińskiego z Czernina i Grażynę Dublinowską z Dygowa. RiP.


Drukuj