Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021

1.W liturgii tygodnia:

- niedziela - dzisiaj  Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi świętej w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 17.30. Zapraszam do wzięcia udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia przy zastosowaniu zasad wskazanych przez odpowiednie władze. Informacje o ilości uczestników w Liturgii są umieszczone w gablocie.

- czwartek  -  Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie N.S. do kaplicy adoracji, zwanej też "Ciemnicą". O godz. 21.00 zakończenie adoracji.

- piątek - Wielki Piątek - od godz. 8.00 czuwanie przy Panu Jezusie według ustalonej tradycji. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 9.00 odwiedziny chorych, o godz. 15.00 w kościele parafialnym: " Godzina Miłosierdzia" i modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej, a po niej adoracja N.S. przy grobie.

sobota - Wielka Sobota - do południa święcenie pokarmów. Poświęcenie będzie przy krzyżach oraz przed kościołami. Z uwagi na sytuację pandemiczną, poświęcenie pokarmów w Dygowie będzie według następującego planu ... . Proszę Parafian o zastosowanie się do wytycznych i stosowanie maseczek i zachowanie odpowiedniej odległości.

niedziela - Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, a po niej Msza święta. W tym roku procesja będzie wewnątrz świątyni. Wszyscy pozostajemy na swoich miejscach. Kolejna Msza św. o godz. 9.30 w Czernienie, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie o godz. 12.30

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy poświęcili swój czas i środki, aby przygotować krzyże przydrożne w swoich miejscowościach do uroczystości.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.

6. PZC rozprowadza świece "Paschaliki"  na stół wielkanocny. dzisiaj  Parafialny Zespół Caritas, kwestuje  na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

7. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

8. Dzisiaj po sumie, Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa  będzie rozprowadzać palmy, dekoracje świąteczne oraz ciasto. Serdecznie w ich imieniu zapraszam na ten kiermasz.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Karol Chudyk z Dygowa, Mikołaj Pilżys z Czernina i Renata Mazur z Dygowa. RiP.


Drukuj