Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 09.05.2021

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach  majowych ku czci N.M. Panny. Jak co roku wyrazem naszego uczestnictwa  i szczególnej modlitwy o zachowanie nas od pandemii i jej skutków, będą przynoszone przez Parafian kwiaty, które składamy przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe w dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej przez tamtejsze wspólnoty zwyczaju

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, w związku z trwającym synodem diecezjalnym, Msza św. wotywna o Duchu Świętym,

- piątek - święto Macieja Apostoła,

niedziela - w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy obchodzić odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej okazji będziemy gościć ks. Jana Kruczyńskiego z archidiecezji szczecińskiej, który prowadzi Centrum Nowej Ewangelizacji w Witkowie.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: we wtorek spotyka się Parafialny Zespół Caritas. W czwartek spotkanie po mszy wieczornej  PZS. W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów, a o godz. 18.30 w salce na probostwie nauka dla narzeczonych. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


Drukuj