1.  W liturgii tygodnia:                                                                                                     

 - poniedziałek -Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są odprawiane według następującego porządku: Dygowo - Msza św o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30 przed kaplicą na cmentarzu. Po Mszy św. okazja do poświecenia nagrobków. Czernin - Msza św. o godz. 9.30 i następnie wyruszy procesja na cmentarz. Świelubie - Msza św. o godz. 11.00.

-wtorek -Wspomnienie Wiernych Zmarłych. Msza św. w Świelubiu o godz. 16.00, w Czerninie o godz. 17.00 i w Dygowie o godz. 18.00 i następnie wyruszy z kościoła procesja na cmentarz. Proszę o zabranie na procesje świece czy też lampiony.

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.45. Wsp. św. Karola Boromeusza. I czwartek miesiąca.

- piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi  pierwszy piątek o godz. 17.00. Czuwanie poprowadzi Arcybractwo Straż Honorowej NSPJ.

-sobota - I Sobota miesiąca dedykowana Niepokalanemu Sercu NMP.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W Niedzielę spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż.R. W trakcie Mszy św. o godz. 12.30 obrzęd poświecenia książeczek do nabożeństwa dzieciom z klas III.

6. Przy wyjściu z kościoła, jak co roku, są wyłożone karty wypominkowe. Proszę o wpisanie na wypominkach z jakiej pochodzą ulicy czy miejscowości, aby można ułożyć plan nabożeństwa wypominkowego w ten sposób, aby każdy m mógł w nim wziąć udział. Od wtorku rozpoczynamy w kościele parafialnym nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.45, a po nim Msza św. wieczorna.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej