Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

1.  W liturgii tygodnia:    

 -niedziela -  dzisiaj rozpoczynamy Adwent.  Nowy rok kościelny.  Od dzisiaj też rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Trwać będą do wtorku 30.11.21.Plan : Msza św. z nauką w Dygowie będzie w  poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek o godz. 17.00 i w Czerninie we wtorek o godz. 17.00. Spowiedź św. w Dygowie we wtorek o godz. 8.30 i wieczorem od godz. 18.00. w kościołach pomocniczych przed mszą. Polecam to dzieło i o. Rekolekcjonistę modlitwie naszej wspólnoty. Msze św. roratnie rozpoczniemy od środy 01 grudnia po zakończeniu rekolekcji. Pamiętajmy, aby przynosić ze sobą lampiony

 - wtorek - święto św. Andrzeja, Apostoła,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Jest to I Czwartek miesiąca.

-piątek - w tym dniu przypada I Piątek w miesiącu. O godz. 9.00 rozpocznie się wizyta duszpasterska u chorych. Spowiedź św. od godz. 17.00. Czuwanie poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Wsp. św. Franciszka z Asyżu.

- sobota - I Sobota miesiąca Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP.

- niedziela - Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz finansowania działań pomocowych na terenie przygranicznym na wschodzie Polski.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: w przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.. W piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów.

6.Dzisiaj  na Mszy św. o godz. 8.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W naszej wspólnocie opłatki zanosi do domów p. Jan, nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. dzisiaj  o godz. 15.00,  p. Jan odwiedzi Parafian w Czerninie i Kol. Czernin, a następnie Parafian w Dębogardzie. Wśrodę o godz. 16.00 Parafian w Pustarach, a następnie w Świelubiu. W Czwartek o godz. 16.00 Parafian w Bardach, Miechęcinie, Pyszce i na Lisiej Górze. Piątek odwiedzi o godz. 16.00 Parafian w Stramniczce, następnie na Kolonii Stojkowo i w Stojkowie. W sobotę  o godz. 15.00 odwiedzi Parafian w Gąskowie i na Kol. Gąskowo. W przyszłą niedzielę od godz. 15.00 odwiedzi Parafian przy ul. Kołobrzeskiej, początek od strony Czernina.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 Do wieczności odeszła śp. Honorata Cieślak z Pustar. Pogrzeb w środę 01 grudnia o godz. 12.00 w Świelubiu. RiP.


Drukuj