1.  W liturgii tygodnia:    

 -niedziela -   dzisiaj obchodzimy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

- poniedziałek - wsp. św. Mikołaja,

- wtorek - wsp. św. Ambrożego, biskupa, D.K.,

- środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Składam podziękowania w imieniu wspólnoty WSD za okazaną życzliwość i ofiarność parafian w czasie zbiórki do puszek na potrzeby Seminarium. W naszej parafii  zebrano kwotę 1288,50. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.,

  w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III SP. Po mszy spotkanie z rodzicami.

6. W naszej wspólnocie opłatki zanosi do domów p. Jan, nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. Dzisiaj  o godz. 15.00,  p. Jan odwiedzi parafian przy ul. Kołobrzeskiej, początek od strony Czernina oraz przy ul. Kwiatowej. Poniedziałek, parafian przy ul. Kolejowej od godz. 16.00, a następnie zamieszkałych przy ul. Słonecznej, Wesołej, Bukowej, Świerkowej, Zielonej, Wiosennej, Lipowej, Miodowej, Dębowej, Klonowej, Brzozowej. We wtorek odwiedzi parafian od  godz. 16.00 przy ul. Krótkiej, Barcińskiej, Diamentowej.  Wśrodę od  godz. 16.00 parafian przy ul. Łukowej i Głównej. W czwartek o godz. 16.00 parafian przy ul. Ogrodowej i przy Pl. Wolności. W opłatki można też zaopatrzyć się u p. Jana po mszach.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30, rozpocznie sie kiermasz adwentowy przy Pl. Wolności. Początek  o godz. 13.30. Na stoiskach znajdziemy wyroby świąteczne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, PZC, Klubu Seniora i tych, którzy się włączyli. W trakcie kiermaszu będą wręczane paczki świąteczne najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. O godz. 16.00 zapalenie oświetlenia świątecznego na choince i dekoracjach umieszczonych na placu. Tym punktem programu zakończy się kiermasz.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej