Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021

1.  W liturgii tygodnia:

- trwa oktawa Bożego Narodzenia, która zakończy się 01 stycznia 2022. W najbliższy poniedziałek i wtorek, Msze św. o godz. 18.00 będą odprawiane w Świelubiu i Czerninie. Z tego powodu nie będzie Mszy św. sprawowanej w Dygowie o godz. 18.00. Od środy Msze św. w kościele parafialnym o godz. 18.00.

-poniedziałek - święto św. Jana Ewangelisty. Odpust w kościele pomocniczym w Świelubiu o godz. 18.00

 - wtorek - święto św. Młodzianków z Betlejem, męczenników. Msza św. o godz. 18.00 sprawowana w Czerninie.,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- piątek - zakończenie starego roku. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30, a po nim Msza św. wieczorna. W tym dniu ks. bp udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jednocześnie przypomina, że dyspensa nie znosi zobowiązania do podjęcia innej praktyki pokutnej w tym dniu.

- sobota - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok A.D. 2022. Msze św. będą odprawione w Czerninie o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i suma parafialna w Dygowie o godz. 12.30. W tym dniu każdy chrześcijanin uczestniczy we Mszy. Koniec oktawy Bożego Narodzenia.

-niedziela -  2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w kwietniu i maju przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” . Od nowego roku tygodnik " Gość Niedzielny" kosztował bedzie 8 zł. Numer świąteczny, podwójny, w jest w kwocie 10 zł.                                                

5.Spotkania w tym tygodniu:

6. Dzisiaj, PZC kwestuje na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w rodzinnym kolędowaniu, które będzie miało miejsce 6 stycznia  2022 r. o godz. 14.00. Spotykamy się przy zachowaniu przepisów COVID 19 w naszym kościele.

8. Plan kolędy. Wyjątkowo, jeszcze w tym roku, to ks. proboszcz - duszpasterz zaprasza swoich Parafian do świątyni na spotkanie kolędowe. W poniedziałek (27.12.) na godz. 18.00 do kościoła pomocniczego w Świelubiu zapraszam Parafian z Pustar, Dębogardu i Świelubia. We wtorek ( 28.12.) nas godz. 18.00 do kościoła pomocniczego w Czerninie zapraszam Parafia z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki. W środę. (29.12.) zapraszam Parafian z Gąskowa, Kol. Gąskowo, Stojkowa i Kol. Stojkowo. W czwartek (30.12.) zapraszam Parafian z Bard, Miechęcina, Pyszki. Lisiej Góry i ul. Barcińskiej, Krótkiej i Diamentowej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., a po niej spotkanie kolędowe. Proszę na Mszę św. zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona w kościele, aby następnie poświęcić dom lub mieszkanie, którego dokona "Głowa rodziny". Jeśli ktoś z Parafian chce, abym poświecił jego dom, mieszkanie lub jest inny powód to proszę o ustalenie ze mną  terminu kolędy dodatkowej

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. Franciszka Sitek ze Stojkowa. RiP.


Drukuj