Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022

1.  W liturgii tygodnia:

- dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do Środy Popielcowej.  Raz jeszcze witam o. Tomasza Ewertowskiego  OMI.W Dygowie Msze św. z nauką, od poniedziałku do środy będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.30. W Świelubiu w poniedziałek okazja do spowiedzi św. o godz. 16.30 i o godz. 17.00 Msza św. z nauką. W Środę Popielcową Msza św. o godz. 16.00. W Czerninie we wtorek okazja do spowiedzi św. o godz. 16.30 i Msza św. z nauką o godz. 17.00. W środę Msza św. o godz. 17.00. W Dygowie okazja do spowiedzi św. we wtorek o godz. 8.30 oraz wieczorem od godz. 18.00. Dar ołtarza składany od poniedziałku jest przeznaczony na cele misyjne.

- środa - Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

- czwartek - I Czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek - I Piątek o godz. 9.00 wizyta duszpasterska chorych. Okazja do spowiedzi św. o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji.

- sobota I Sobota miesiąca.

- niedziela w okresie W.P. nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w maju i czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek po mszy wieczornej zbiórka w kościele dla ministrantów i kandydatów oraz nauka dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. .

6. Dzisiaj i w Środę Popielcową, zgodnie z rozporządzeniem biskupa diecezjalnego, PZC kwestować bedzie na rzecz pomocy uchodźcom z terenu Ukrainy.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.