Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022

1.  W liturgii tygodnia:

-   niedziela w okresie W.P. nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.. Dzisiaj zasłania się krzyże w świątyni. Pozostają one zasłonięte do zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku.

- czwartek - I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek -  Droga Krzyżowa w tym dniu rozpocznie sie Mszą św. o godz. 19.00, a po niej wyruszy z kościoła procesja ulicami Ogrodową, Łukową i powrót do świątyni. Krzyż do kolejnych stacji bedzie niesiony przez parafian z poszczególnych miejscowości oraz przez wspólnoty działające przy naszej wspólnocie. Plan... .

- niedziela -Niedziela Palmowa. W trakcie każdej Mszy św. błogosławieństwo gałązek i palm. Jak co roku zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Skarbona na rzecz zakupu kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. W piątek o godz. 18.30 zbiórka w kościele dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami i  ich  dziećmi z klasy III.

6. PZC rozprowadza świece (Paschaliki) na stół wielkanocny. Pozyskane środki są przeznaczone na cele charytatywne. Cena tych świec to tylko 8 zł.

7. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne wyjątkowo będzie czynne od godz. 14.00 - 15. 30.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Jan Machniak z Dygowa. RiP.

 


Drukuj